fbpx
Tak for indsats i en menneskealder
VALLENSBÆK. Der kan være brug for lidt opmuntring i denne coronatid, derfor fik Dorit Nielsen fra Diabetesforeningen en buket blomster i anledning af foreningens jubilæum

På grund af coroanen, kan det ikke lade sig gøre at holde en stor fest, når man fylder 80.

Det gjorde Diabetes Foreningen den 12. december. I stedet for festen giver foreningen en buket blomster som en opmuntring til et særligt medlem i de enkelte lokalforeninger.

– I Vallensbæk Lokalforening har vi valgt Dorit Nielsen i Vejlegårdsparken som modtager af foreningens jubilæumsblomsterhilsen, fordi hun i langt mere end en menneskealder har engageret sig i og for Diabetesforeningen. Vi glæder os til at se Dorit Nielsen igen ved vore arrangementer, når Coronaen forhåbentlig snart slipper sit tag i Danmark, fortæller Lokalforeningens formand, Carol Jensen.

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

Top