fbpx
Brøndby fører nedrykningsspil
BADMINTON. Brøndby Badminton Klub (BBK) fik et yderst tilfredsstillende resultat for klubbens senior 1. hold. 1. Holdet vandt den 27. februar første runde i nedrykningsspillet i serie 2 over Ledøje-Smørum. Det var en overbevisende sejr på 11-2, hvilket gav en stærk puljeplacering som nummer 1, med hele 12 point, og 3 point ned til Jyllinge på […]

Brøndby Badminton Klub (BBK) fik et yderst tilfredsstillende resultat for klubbens senior 1. hold.
1. Holdet vandt den 27. februar første runde i nedrykningsspillet i serie 2 over Ledøje-Smørum. Det var en overbevisende sejr på 11-2, hvilket gav en stærk puljeplacering som nummer 1, med hele 12 point, og 3 point ned til Jyllinge på 2. pladsen.
2. runde i nedrykningsspillet er lørdag den 12. marts. Her spiller Brøndby på hjemmebane mod Farum, som har den gamle badmintonstjerne, Jonas Rasmussen, som træner.

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

Top