ForsidenGlostrupBrøndbyVallensbækLokalområdetSportFolketBlogsBilleder
vælgerbedrag?
19-12-2009 19:03
Brøndby borger kan ikke snydes og har gennemskuet venstres vælgerbedrag ved at pege (S) borgmester.
jeg er meget tålmodig,men jeg har også mine grænser.
 Dovn og usaglig

Usaglig ,manipulerende ,optrappende og dæmoniserede og med andre ord "hvis du ikke kan få bolden så gå efter manden" Sådan kan jeg beskrive læserbrevets indhold  af Kåre Kjæer-Madsen ,Det må være ret ubehagligt for de mennsker du omgås.Psykologi og kommunikation er en del af min uddannelse.
Jeg kunne have valgt at lad være med at besvare dit brev ,da jeg ligesom brøndby borger for det første: har gennemskuet og afsløret dig og dine motiver  og for det andet: du bekræfter mig i , at venstre og konservative har begået  vælgerbedrag ved at pege på Ib Terp som borgmester, i modsætning til det mandat de har fået af deres vælgere. Det kalder jeg vælgerbedrag
Men alligevel for at komme tilbage til læserbrevet og dets indhold,Jeg må først sige undskyld for at kalde dig for "flittig" og du vil blive  kaldt "doven" fra nu af, men  grunden til "flittig" var  ,at hver gang du skriver noget, er det om min person og mit politiske tilhørsforhold. Også for fire år siden.  Her er beviset på  din dæmoniserede holdning  til SF og socialdemokratiet: du er simpelthen en "beton kapitalist"(udtrykket er lånt af beton kommunister)Læs dit eget læserbrevet i  folkebladet december 2005)-
Du kalder mine politiske holdninger borgerlige ,selvom du kender mine holdninger for fire år siden.Du tror, bare man siger bæredygtige samfund, er det noget borgerligt ,neej  du må i gang med at læse de andres parti programmer(SF og S) og ikke kun venstres partiprogram, det kalder jeg for usaglig og manipulerende .
Denne uges avis
Sidste uges avis
© Folkebladet    •    Glostrup Torv 6    •    2600 Glostrup    •    43 96 00 31    •    folkebladet@folkebladet.dk
Anmeld
Anmeld
Anmeld
Anmeld